PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 18.01.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie i pohádky z obou stran Šumavy

TISKOVÁ ZPRÁVA: U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie i pohádky z obou stran Šumavy

U Schwarzenberského plavebního kanálu budou znít lidové melodie a pohádky z obou stran Šumavy, kanálem popluje znovu dříví. V neděli 13. srpna to bude jedno z letošních vyvrcholení projektu folklorního sdružení Libín-S Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu.

Již ve dvanáct hodin se rozezpívá a roztančí folklorní soubor Libín-S, začne setkání s folklorem v malém amfiteátru nedaleko expozice KANÁL EXPO na Jeleních Vrších. Určitě bude možné se setkat s lidovými řemeslníky.

pozvání na 13.8.2006
pozvání na 13.8.2006
pozvání na 13.8.2006
pozvání na 13.8.2006

Setkání s pohádkami z obou stran Šumavy se bude konat v krásném romantickém koutě u horního portálu plavebního kanálu - ty budou vyprávět Helena Svobodová z Prachatic a Helmut Wittmann z hornorakouské Solné komory od jedné hodiny po poledni.

pohádky

Ve dvě hodiny začne setkání s plavením dříví. Klády a polena poplují od myslivny na Jeleních Vrších k potoku Hučice vzdálenému zhruba 1,5 kilometru.

plavení

Kdyby náhodou nevyšlo počasí, bude se zpívat a tancovat ve stodole domu č.p. 13, tedy v prostorech výstavy KANÁL EXPO, pohádky se budou vyprávět v hospůdce na Jeleních Vrších - možná tam hospodská bude muset nadále louži po vodníkovi Žbluňkalovi, ono se jí to nebude a nebude dařit, vždyť přesně tak to je v jedné z pohádek, které zazní. A plavení? Plavit se bude v každém počasí, vždyť plavci z Jeleních Vrchů - lesníci z lesní správy Plešný Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava nejsou z cukru! Ale podle předpovědi by v neděli měl být jen občasný lehký deštík, žádný déšť.

Folklorní sdružení Libín-S připravuje projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu v letošním roce již po páté. Spoluorganizátory projektu jsou rakouský Tourismusverband Böhmerwald, spolek SUNNSEITN, Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, projekt nalezl finanční podporu Jihočeského kraje, Česko-německého fondu budoucnosti, snad i Evropské unie, partnery projektu jsou Ministerstvo kultury ČR, Jihočeské folklorní sdružení, země Horní Rakousko, Euroregion Šumava, Petr Uhlík - vodohospodářské stavby, Město Prachatice, Lesostavby Třeboň, Vodohospodářské stavby s.r.o., Jiří Borovka - STAMA, Jaroslav Pokrývka Benešov nad Černou, PROGES s.r.o. České Budějovice, Lesy České republiky, s.p. a hotel Maxant Frymburk.

Dalším bodem projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu bude lesní mše svatá u Rosenauerovy kapličky v místě křížení plavebního kanálu s Jezerním potokem vytékajícím z tajemného Plešného jezera. Připravuje ji Římsko-katolická farnost Želnava spolu s folklorním sdružením Libín-S, o spolupráci byl požádán i Premonstrátský klášter Schlägl. Mše bude slavena v sobotu 19. srpna od 14:00 hodin. Rosenauerova kaplička je přístupná z Jeleních Vrchů pěšky či na kole - cca 2,5 km. V případě Vašeho zájmu zašleme potřebné množství pěkných plakátů zvoucích na mši.

pozvání na 19.8.2006

Jak se dostanete na Jelení Vrchy?

Od Nové Pece : za mostem jeďte přes první křižovatku přímo, na další před železničním přejezdem zahněte vpravo. Po asfaltové silničce s omezenou rychlostí na 20 km/hod. dojedete až na Jelení Vrchy. Vjezd je povolen pro osobní automobily, motocykly, cyklisty. Pro vjezd autobusu je třeba si obstarat povolení k vjezdu, které vydává obecní úřad Nová Pec. Respektujte omezení rychlosti, silnička je úzká s prudkými nepřehlednými oblouky, provoz je obousměrný. Na křižovatce zahněte vpravo přes mostek přes plavební kanál stoupáním na parkoviště v blízkosti tunelu. Zde zaparkujte. Dále se vydejte pěšky či na kole zpět na křižovatku u mostku přes kanál, zde vpravo.

Ukázky plavení dříví začínají obvykle pod lesovnou na okraji lesa, v těsné blízkosti křižovatky je expozice o Schwarzenberském plavebním kanálu KANAL EXPO i ve vybraných termínech kulturní programy.

Pohádky se ve vybraných termínech vyprávějí u horního portálu tunelu. K němu se dostanete pěšky či na kole z horního konce parkoviště vlevo po lesní asfaltové silničce po modré turistické značce nebo po neznačené pěšině od dolního portálu tunelu. POZOR! Dejte pozor na děti na této pěšině u horního portálu tunelu, je zde možnost pádu!

Rosenauerova kaplička je přístupná z Jeleních Vrchů podél Schwarzenberského plavebního kanálu pěšky či na kole - cca 2,5 km.

Hynek Hladík
Česká 677, CZ-38301 Prachatice
tel. +420 602 272 442
fax +420 388 317 609
e-mail: hladik.hynek@iol.cz
www.schw-kan.com/ v češtině
www.schw-kan.com/de in der deutschen Sprache

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 06.08.2006 v 22:32 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA