PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 27.02.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Jak správně napouštět bazén?

Proč napouštět bazén zdlouhavě z vodovodu, když jej můžete napustit pohodlně z cisterny!

Léto je za dveřmi a nejen děti se těší na koupání v domácích bazénech. V jejich množství na počet obyvatel je Česká republika evropským lídrem a bazénů u domů v našich městech a vesnicích dále přibývá. Jak správně postupovat a které zásady dodržovat, aby se lidé vyhnuli zklamání v podobě zakalené vody nebo předešli problémům ve vodovodní síti?

Rizika vznikají především tehdy, když se rozhodne větší množství odběratelů v dané lokalitě napouštět prostřednictvím své přípojky bazén ve stejný čas a co nejrychleji. Při náhlém zvýšení odběru ze sítě může totiž dojít k nárazovým změnám hydraulických poměrů vyvolaným vysokou rychlostí proudění vody v potrubí, což má za následek uvolňování usazenin a zákal vody, který se může dostat do poměrně širokého okolí. Zároveň mohou tyto nárazové odběry způsobit pokles tlaku vody. To se negativně projeví na vodovodních přípojkách ostatních odběratelů, které tím de facto můžete omezit v jejich požadovaném odběru ze sítě.
Nepříjemným situacím lze předejít dodržováním několika základních pravidel. Bazén je vhodné napouštět pozvolna, klidně několik dnů a ideálně mezi odběrové špičky. Nejlépe přes noc ve všední den.

Existuje ale elegantnější, rychlejší a pohodlnější řešení, tím je objednávka dovozu vody autocisternou společnosti SmVaK. Lidé se vyhnou všem nepříjemnostem, které by mohly nastat a budou mít jistotu, že nebudou nijak omezovat své sousedy v odběrech pitné vody ze sítě. Zájemci o dovoz vody se mohou obrátit na zákaznická centra společnosti SmVaK Ostrava, kde jim budou poskytnuty detailní informace o možnosti dodávky a ceně dle parametrů bazénu. Kontaktní informace jsou k nalezení na internetových stránkách www.smvak.cz.
Opatrnost je na místě také v případě, že si lidé napouštějí bazén ze své studny. Je vhodné si nejdříve nechat ve specializované laboratoři prověřit, zda je voda ke koupání vhodná. Více informací lze nalézt například na internetových stránkách společnosti Aqualia infraestructuras inženýring (www.ai-inzenyring.cz), která se rozbory kvality vody zabývá.

Kromě základních chemických ukazatelů, jako jsou hodnota pH nebo tvrdost vody je doporučeno sledovat i bakteriální znečištění, které by mohlo být příčinou kožních či zažívacích problémů. V případě vyšší tvrdosti vody dochází k reakci s chemickými prostředky k dezinfekci vody a mohou se vysrážet některé kovy, které jsou ve vodě přítomné. To má za následek nejen tvorbu vodního kamene a povlaků na stěnách bazénů, ale třeba i nevzhlednou barvu vody.

DALŠÍ INFORMACE: Petřvald
Zveřejněno 09.06.2016 v 15:41 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA