PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 18.01.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL ČERVENÝ KOSTELEC 20. až 24. srpna 2003

Tisková zpráva FOS

49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
ČERVENÝ KOSTELEC

20. až 24. srpna 2003

Ve dnech 20. - 24. srpna 2003 se uskuteční 49. Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci. V pěti festivalových dnech se divákům představí zahraniční soubory z Finska, Indie, Itálie, Japonska, Kolumbie, Lotyšska, Nového Zélandu, Peru, Polska, Srbska a Černé Hory, Turecka, Slovenska, české soubory Jičíňáček z Jičína, Špindleráček ze Špindlerova Mlýna, Barunka z České Skalice a domácí soubory Hadářek a Hadař.

Pořadateli festivalu jsou Město Červený Kostelec ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky Městským kulturním střediskem Červený Kostelec.

Záštitu nad festivalem převzal ministr zahraničních věcí a místopředseda vlády Cyril Svoboda a Rada Královehradeckého kraje.

49. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se v letošním roce uskuteční již tradičně v přírodním areálu u Divadla J.K.Tyla a v případě nepříznivého počasí v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

První dva dny budou patřit zahraničním souborům. Se svými programy se představí veřejnosti v podvečerních a večerních vystoupeních. Tyto akce se setkávají s velikým zájmem veřejnosti.

Pozvánkou na festivalové programy jsou volná vystoupení souborů na předem určených místech po celém městě. Kolektivy procházejí městem, tančí a zpívají a místním obyvatelům tím připomínají dobu festivalu.

V pátek 22. srpna v 18 hodin začíná programový blok zaoceánských souborů a od 21 hodin se nám v samostatném vystoupení představí slovenské soubory.

V sobotu 23. srpna v odpoledních hodinách se soubory představí v programu "Odpoledne s folklorem" a v 19.30 hodin budou patřit Divadlo J.K.Tyla i přírodní areál tradičnímu a velice oblíbenému pořadu "Soubory se představují".

V neděli 24. srpna ráno se rozezpívá a roztančí celé naše město. Průvod krojovaných účastníků, který je zároveň pozvánkou na hlavní program festivalu, vyjde ze sídliště Koubovka, půjde přes náměstí do přírodního areálu. Na své cestě budou soubory tančit a zpívat v doprovodu svých muzik. Věříme, že svým elánem, jako každoročně, roztančí i část diváků, kteří se sejdou na trase průvodu. Již od 12 hodin se uskuteční "Koncert lidových muzik" v přírodním areálu. Ve 13 hodin bude zahájen hlavní program 49. Mezinárodního folklorního festivalu "Folklorní svět v Červeném Kostelci". Dle režie se na jevišti budou celé odpoledne střídat všechny zúčastněné soubory, aby nás potěšily rozmanitostí svých lidových písní a tanců. V podvečerních hodinách, za melodie znělky festivalu - písně "Náchodský zámeček", kterou si zazpívají společně všechny soubory, se festival ukončí.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Foto

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 05.08.2003 v 18:21 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA