PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 27.05.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Regiontour 2005 a Euroregion Silesia

Ve dnech 13. - 16. 2005 se v Brně uskutečnil 14. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech - Regiontour 2005. Veletrh zahájil dne 13. 1. 2005 v 10.00 hod. ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, který byl zároveň přítomen slavnostnímu otevření některých krajských expozic.

Euroregion Silesia byl jedním ze spoluvystavovatelů prezentovaných na tomto veletrhu v rámci společné expozice Moravskoslezského kraje. Regionální stánek nesl název Opavské Slezsko, které představuje území mezi městem Ostravou a Krnovskem, území, které historicky tvořilo jeden celek s částí dnešního Polska. Zcela logicky byla tedy v expozici Opavského Slezska prezentována také část polského Slezska, zejména pak oblast Ratibořska a Hlubčicka.

Samotná expozice seznámila návštěvníky s "hlavním" slezským městem - Opavou a jeho bezprostředním okolím, oblastí Hlučínska (tzv. Prajzsko) a Vítkovska. Kromě již zmiňované prezentace polské části Slezska se v rámci této expozice představila také partnerská města a regiony Opavy - bavorské město Roth, slovenský Liptovský Mikuláš a region Liptov.

Opavské Slezsko bylo v rámci veletrhu prezentováno jako příjemná a nenáročná destinace pro rodiny s dětmi, skupiny školáků, milovníky kultury či nezvyklých zážitků. Na své si např. mohou přijít milovníci vojenské historie, kteří mohou navštívit Areál čs.opevnění v Darkovičkách či Památník bojů za svobodu v Hrabyni. Vojenská opevnění na Opavsku představují jedinečnou stavební a technickou památku na území Moravskoslezského kraje. Okolí Opavy uspokojí i milovníky krásných zámků - např. pro návštěvníky Hradce nad Moravicí je připraven turistický balíček "S dětmi v podzámčí". Rozsáhlý anglický park s kvalitním golfovým hřištěm najdou návštěvníci v Šilheřovicích.

Díky své poloze v mírně zvlněné Opavské pahorkatině je území Opavského Slezska vhodné pro nenáročnou turistiku a zejména pak cykloturistiku. Celý region je protkán hustou sítí cyklostezek - Sudický okruh, Prajzská cesta či Údolím Moravice jsou názvy některých z nich.

K zeleným klenotům Opavského Slezska patří Arboretum Nový Dvůr u Opavy, které je součástí nejstaršího muzea na území naší republiky - Slezského zemského muzea v Opavě. Mezi chráněná území Opavska patří přírodní park Moravice. Jako novinka je pro návštěvníky připravená naučná stezka Hvozdnice, ke které byla nově vydána populárně naučná brožura.

Samotné město Opava se v letošním roce představilo jako skutečné centrum Slezska - prezentovalo návštěvníkům "slezské" instituce, jako jsou Slezské divadlo, již zmiňované Slezské zemské muzeum či Matice slezská. Nově byly nabízeny také možnosti kongresové turistiky ve městě a okolí. S aktuální nabídkou je možné seznámit se ve speciálním katalogu s názvem "Konference, incentiva a pracovní setkání na Opavsku".

Díky své poloze v trojúhelníku Ostrava - Olomouc - Opava je území Opavského Slezska dobře dostupné, a to jak individuálně tak hromadnou dopravou. Návštěvu polské části Slezska pak umožňuje poměrně hustá síť mezinárodních hraničních přechodů na území celého Moravskoslezského kraje.

DALŠÍ INFORMACE: Euroregion Silesia
Zveřejněno 18.04.2005 v 17:21 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA