PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 20.09.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

35. ročník SLAVNOSTÍ POD ZVIČINOU

V Lázních Bělohrad se bude 18. - 21. června 2009 slavit dvojí jubileum
Pozvánka na 35. ročník SLAVNOSTÍ POD ZVIČINOU

Zveme vás na jedny z našich nejstarších lidových slavností. Odehrávají se 18. - 21. června v překrásném podhůří Krkonoš, o kterém s láskou psal Karel Václav Rais, v jeho rodišti Lázních Bělohrad.
Folklorní festival Pod Zvičinou bude letos obzvlášť slavnostní: má 35. výročí a současně oslaví 60 let od svého založení soubor Hořeňák z Lázní Bělohrad, hlavní organizátor festivalu.

Slavností se tradičně účastní místní soubory i soubory z jiných regionů ČR a zahraničí. V r. 1996 získaly Slavnosti Pod Zvičinou statut mezinárodního festivalu.
Na tom letošním uvidíte vystupovat soubory písní a tanců Hořeňák a Hořeňáček z Lázní Bělohrad, Vysočan Hlinsko, dětský folklorní soubor Prácheňáček se Švandovou dudáckou muzikou ze Strakonic, Šumava z Klatov, valašský soubor písní a tanců Bača z Valašského Meziříčí, národopisný soubor Formani Slatiňany, Jizerka a Jizera Liberec, dechovou hudbu "Podzvičinka", uměleckou skupinu indonéského folkloru "Cakravala" a zahraniční soubory "Snutki" z Polska, slovenský dětský soubor Radosť, soubor "Motema" z Konga, KUD "Nevijane" z chorvatského ostrova Pašman a "O´SHEA-RYAN IRISH DANCE GROUP" ze státu Victoria v jižní Austrálii.

Festivalová vystoupení se konají v přírodním amfiteátru Anenských slatinných lázní, v Zámeckém parku Lázní Bělohrad i v několika okolních městech a obcích.

Čtvrtek 18. června
Slavnostní zahájení v areálu lázní v 19 hod.
Pátek 19. června
Dopoledne vystupují soubory ve Smetanových sadech v Hořicích, večer v 19 hod. zahraniční soubory v Mlázovicích a ve 20.30 domácí soubory i hosté v letním kině H. N. Ves.
Sobota 20. června
V 10 hod. je přestavení pro lázeňské hosty. Ve 13 hodin odstartuje v zámeckém areálu závod v polce na 200m, po něm pokračuje v Zámeckém parku folklorní program až do večerních hodin, který zakončí slavnostní koncert od 21 hod. k výročí souboru Hořeňák.
Neděle 21. června
Dopoledne tančí soubory na náměstí K.V.Raise. Odpoledne projde městem krojový průvod všech účinkujících do zámeckého parku, kde se koná od 14 hod. hlavní galaprogram slavností.
Sportovně zdatní návštěvníci se mohou zúčastnit v sobotu 20. června turistického pochodu "Hoškova šlápota Raisovým krajem", start v CK HOŠKA - TOUR.

Více na www.folklornisdruzeni.cz

Záštitu nad 35. Slavnostmi Pod Zvičinou mají místopředseda Senátu Parlamentu ČR JIŘÍ LIŠKA, senátor Senátu Parlamentu ČR VÁCLAV JEHLIČKA, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR LIBOR AMBROZEK a hejtman Královéhradeckého kraje LUBOMÍR FRANC. Pořádají Folklorní sdružení České republiky, Královéhradecký kraj, Město Lázně Bělohrad, Anenské slatinné lázně a.s. Lázně Bělohrad, Střední odborné učiliště Lázně Bělohrad a Sdružení členů a přátel FS Hořeňák za podpory Ministerstva kultury ČR a dalších partnerů. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Místní infostránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, ACR Alfa, Informační server www.borovice.cz, TV NOE, časopis Folklor.

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ

Soubor písní a tanců Hořeňák z Lázní Bělohradu vznikl v roce 1949 a u jeho kolébky stál hudební pedagog profesor Vratislav Vycpálek. Soubor má v programu tance, zpěvy a lidová vyprávění z Podkrkonoší, Hořicka a Novopacka. Účastní se tuzemských festivalů, ale i zahraničních festivalů po celé Evropě, Americe i Asii.

Kontakt: Jindřich Rychtera, ředitel festivalu
tel.: 607 665 153, 493 792 337

Zveřejněno 13.06.2009 v 09:58 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA