PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pondělí 20.09.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

30. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou"

17. až 20. června 2004 - Lázně Bělohrad

Ve dnech 17. až 20. června pořádají Folklorní sdružení České republiky, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, KÚ Královéhradecký, Město Lázně Bělohrad, Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad, Anenské slatinné lázně a.s. Lázně Bělohrad, Pivovar Nová Paka a.s. a Sdružení členů a přátel folklorního souboru Hořeňák

jubilejní 30. ročník
Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou.

Záštitu převzal ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, poslanec Parlamentu ČR Vlastimil Dlab a hejtman Královehradeckého kraje Pavel Bradík.

Tradičních národopisných slavností, které se odehrávají při příležitosti 55. výročí založení souboru Hořeňák, se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Hořeňák a Hořeňáček také soubory Jitřenka z Dolní Čermné, Dětský soubor Heleny Salichové z Ostravy, Taneční škola Betty z Prahy, Kovářovan z Kovářova, Lužičan z Krásné Lípy a Šafrán z Jablonce nad Nisou.

Ze zahraničí byly na slavnosti pozvány folklorní soubory Mbunda z Afriky, Manghín e Manghina z Itálie, Kalinka z Ruska, Folkloreesemble e V. Altenburg z Německa, Menestins z Lotyšska a Przyrowskie nutki z Polska.

Festival zahajuje již ve čtvrtek 17. června v 19.00 hod. představení zahraničních souborů v areálu lázní. V pátek v 9.30 hod. je v zámeckém parku tradiční výchovný koncert pro základní školu Lázně Bělohrad. Večer v 19.00 hod. vystoupí zahraniční soubory v obcích Miletín a Mlázovice. V sobotu v 10.00 hod vystoupí soubory v lázeňském areálu pro lázeňské hosty. Ve 13.00 hod odstartuje v zámeckém parku V. ročník Polka rallye o pohár předsedy FoS ČR na 200 metrů pro krojované, nekrojované a děti. Ve 14.30 hod. budou v zámeckém parku samostatná vystoupení folklorních souborů. V 19.30 hod. zahrají v zámeckém parku lidové hudby. Ve 21.00 hod. je v zámeckém parku slavnostní pořad k 55. výročí souboru písní a tanců Hořeňák Nikde se tak netancuje. Sobotní večer zakončí Lidová veselice. Nedělní festivalový den začíná v 9.00 hod. Mší svatou, při níž bude požehnáno městským praporům i praporu souboru Hořeňák, celebrovanou pod širým nebem před Fričovým muzeem. V 10.00 hod. roztančí soubory náměstí K.V. Raise a ve 13.00 hod. zpestří barvy krojů ulice města při defilé všech souborů. Galaprogram Třá, jsme chléb neměli ve 14.00 hod. v zámeckém parku slavnosti ukončí.

Pořadatelé festivalu však nezapomněli ani na milovníky turistického sportu. Při příležitosti slavností je pro ně v sobotu 19. června 2004 připraven pochod krásným Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem" s trasami o délce 16, 27, 38 a 50 km. Turistický pochod bude odstartován v časných ranních hodinách u CK HOŠKA- TOUR.

Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Sklárny Bydžov, TG tisk s.r.o. Lanškroun, Korda a spol. s r.o., Disco Phoenix Pecka, Hotel Horizont Pec pod Sněžkou a další sponzoři.

Zpracoval: Václav Horčička, 15. června 2004

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Lenka Ondroušková17.08.2004 v 14:24
prosím potrbuji zjistit obchodní rejstřík z Polska. Předem děkuji za odpoveď.o)))

Zveřejněno 16.06.2004 v 08:01 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA