PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 19.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Informační střediska Správy Krkonošského národního parku

Hlavní informační středisko Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí je jedním ze zakládajících členů Asociace turistických informačních center. Bylo otevřeno v roce 1981 po rekonstrukci tří historických domů na náměstí Míru ve Vrchlabí zároveň s národopisnou expozicí Krkonošského muzea Správy KRNAP.
Od počátku bylo hlavním úkolem informačního střediska poskytovat informace o Krkonošském národním parku a aktivitách Správy KRNAP na tomto území. Návštěvník se tu může seznámit se sportovními i kulturními možnostmi v Krkonoších v létě i v zimě, může tu shlédnout krátké tematické audiovizuální programy o Krkonošském národním parku, speciální pořad je připraven pro děti.
Dostaneme zde informace o možnostech výletů do celého regionu s případným vlakovým či autobusovým spojením. Doplňkem činnosti informačního střediska je prodej všech druhů dostupných map a průvodců regionu, materiálů o krkonošské přírodě a historii, které vydává správa KRNAP a drobného propagačního materiálu.
Nedílnou součástí informačního střediska je stálá národopisná expozice Lidové umění a umělecká řemesla, která obsahuje ukázky starého skla, hodin, betlémů, krkonošské světničky apod. Součástí expozice je výstava o Krakonošovi a vývoji turistiky v Krkonoších. V průměru jednou za tři měsíce se zde pořádají tematické výstavy. Každý rok třetí týden v červenci pořádá informační středisko týden řemesel s ukázkami výroby keramiky, skleněných figurek, dřevěných hraček, drátování a tkaní na malém tkalcovském stavu. V tomto období zde můžeme potkat i Krakonoše, legendární postavu Krkonoš.
Hlvní informační středisko řídí buď metodicky (informační střediska Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov) nebo přímo (informační střediska Rokytnice, Strážné, Temný důl, Obří důl), další informační střediska Správy kRNAP na území Krkonošského národního parku.
Na letní sezonu zřizuje Správa KRNAP na území Krkonošského národního parku střediska-sruby na silně frekventovaných místech nebo na místech s narůstajícím provozem motorových vozidel. Střediska slouží k podávání místopisných informací, k vydávání příležitostných povolenek k vjezdu a prodeji map. Jsou pres letni sezonu otevřena na Zlatém návrší, na Mísečkách, v Labském dole, v Dolním dvoře, Černém dole, na Černé hoře a v Albeřicích. V informačních střediscích v Peci pod sněžkou, Harrachově a Špindlerově Mlýně si lze dojednat doprovod či přednášku přímo v chalupě.
Všechna informacní střediska Správy KRNAP mají aktuální informace o uzávěrách turistických cest, otevření naučných stezek a jiných aktivitách Správy KRNAP, které mají vliv na pohyb Kam se v Krkonošském národním parku vydat, které zajímavosti navštívit, se tedy nejlépe dozvíme v některém z informačních středisek Správy Krkonošského národního parku.
Hlavní informační středisko ve Vrchlabí je otevřeno v letni sezóně, tj. od 1. 6. do 31. 10.od pondělí až sobota od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin, terénní střediska ve Špindlerově Mlýně, v Harrachově a v Peci pod Sněžkou je možné v letních měsících navštívit i v neděli.

Vladimíra Vališková
vedoucí HIS Správy KRNAP ve Vrchlabí

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2001 v 23:09 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA